Darmowy program księgowy TaxMachine, kliknij aby pobrać.

Darmowa subskrypcja aktualizacji programu TaxMachine

Fundacja "Tęczowy Parasol" udostępnia podatnikom darmową licencję programu księgowego TaxMachine w wersji Profesjonalnej. Bezpłatne aktualizacje dla obecnie rejestrowanych kont użytkownika i komputerów będą dostępne do dnia 2021-10-15.

Prosimy o przekazywanie 1% podatku dla Fundacji na numer KRS i cel szczegółówy automatycznie wpisywany do zeznań PIT w programie. Dzięki temu otrzymacie Państwo bezpłatną subskrypcję aktualizacji na dalszy okres, a Fundacja pozyska środki niezbędne do kontynuowania tego projektu.

Rozliczenie wpłat z PIT za rok poprzedni nastąpi w pierwszej połowie października (czyli np. 1% z PIT za 2020 rozliczany będzie w październiku 2021), wpłaty 1% automatycznie przedłużą subskrypcję na kolejny okres. Przedłużenie nastąpi o okres wyliczony według obowiązującej w dniu rozliczenia ceny subskrypcji rocznej programu TaxMachine w wersji Profesjonalnej.

Aby przekazać 1% podatku nie trzeba nic robić, program automatycznie wpisze KRS i cel szczegółowy z identyfikatorem użytkownika, który identyfikuje wpłatę jako pochodzącą od Państwa. Program musi być zarejestrowany aby mógł wpisać prawidłowy identyfikator użytkownika (UID). Jeżeli program nie był zarejestrowany w momencie tworzenia zeznania PIT to rozliczenie 1% na konto użytkownika nie będzie możliwe.

Na poniższym zrzucie widać jak to wygląda na deklaracji PIT-37 (zawartość pola celu szczegółowego jest przykładowa, u Państwa będzie inna):

procent cel szczegolowy

Jednocześnie przypominamy, że darmowy program TaxMachine umożliwia zmianę domyślnego numeru KRS oraz celu szczegółowego i tym samym przekazanie 1% podatku na inny cel. Podatnicy, którzy nie mogą przekazać 1% podatku dla Fundacji, będą mogli nabyć subskrypcję aktualizacji programu TaxMachine na kolejne okresy na stronie producenta programu.